Povinnosť daňovníka do 31.1.2022

Pripomíname všetkým občanom, ktorým nastala zmena ovplyvňujúca výpočet dane z nehnuteľností, za psa, prípadne poplatku za KO, že do 31.01.2022 majú povinnosť to oznámiť na Obecnom úrade.

Obec Dolné Lovčice ako správca dane z nehnuteľností na svojom území upozorňuje občanov a právnické osoby, aby podali do konca januára 2022 daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti, ak u nich nastala akákoľvek zmena v porovnaní s uplynulým obdobím.

Podanie daňového priznania sa týka nových nehnuteľností, alebo zmeny vlastníckych vzťahov k pôvodnej nehnuteľnosti alebo v prípade dedičstva - rozdelenia na nových spoluvlastníkov, kúpi bytu, pozemku a pod.

Priznanie k dani z nehnuteľností podávajú len tie fyzické a právnické osoby, ktorým pribudla nehnuteľnosť alebo nastala zmena oproti vlaňajšiemu roku.

Ďalej treba ohlásiť zmeny ohľadne psíkov ( nadobudnutie alebo uhynutie).

Vzor tlačiva:DP-nehnutelnost-vzor

Príloha