Domáce ochranné rúška - možnosť sa prihlásiť

Obec Dolné Lovčice zabezpečila výrobu domácich ochranných rúšok z bavlny -možnosť sa prihlásiť

Vážení občania,

Obec Dolné Lovčice zabezpečila výrobu  domácich ochranných rúšok z bavlny.

Rúška bude nutné pred prvým použitím oprať a vyžehliť, čím sa zabezpečí  ich dezinfekcia. Následným opraním a vyžehlením sa zabezpečí  opätovné použitie. Najzraniteľnejšou  skupinou obyvateľstva sú starší ľudia, ktorí trpia rôznymi chronickými ochoreniami, majú oslabenú imunitu  a sú najviac ohrození koronavírusom. Z uvedeného dôvodu budeme práve im na preklenutie tejto ťažkej situácie  rúška priebežne doručovať .

Niektorí z vás si už rúška zabezpečili, kto nemal takú možnosť a potrebuje pomôcť, môže svoje požiadavky na rúška napísať mailom na  podatelna@dolnelovcice.sk , môžete aj zavolať na telefón 033/55 96 128 alebo vhoďte lístok s vašim menom, adresou a počtom rúšok do schránky pred obecným úradom.  Dávame jedno rúško na osobu.

Pri uspokojovaní požiadaviek na rúška budeme uprednostňovať  občanov starších ako 60 rokov, ostatným sa budeme snažiť pomôcť následne, čo najskôr.

A v neposlednom rade nezabúdajte na hygienu a časté umývanie rúk.

Obec Dolné Lovčice vyzýva všetkých ľudí, ktorí sa nachádzajú v našej obci k zodpovednosti a nepodceňovaniu situácie spojenej so šírením koronavírusu. Zároveň vyzývame všetkých k dodržiavaniu opatrení vydaných Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky

Ďakujeme za pochopenie, vzájomnú ohľaduplnosť, trpezlivosť a rešpektovanie výziev v tejto ťažkej situácii. Je to v záujme zdravia nás všetkých.

Vytvorené: 18. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 18. 3. 2020 16:40