ZMOS v spolupráci so Štatistickým úradom SR upozorňuje seniorov na opatrnosť

ZMOS v spolupráci so Štatistickým úradom SR upozorňuje seniorov na opatrnosť.Za účelom realizácie preventívnych opatrení, ktorých cieľom je zamedziť prípadom protiprávneho konania voči seniorom v súvislosti so zahájením sčítania obyvateľov upozorňujeme na skutočnosť,

V súvislosti so vzniknutou situáciou pandémie COVID-19 sa vyskytli prípady, kedy podvodníci kontaktovali seniorov telefonicky. Upozorňujeme seniorov, aby boli obozretní voči neznámym osobám, ktoré ich telefonicky kontaktujú z rôznych príčin najmä vo vzťahu k Sčítaniu obyvateľov, domov a bytov 2021 a  akúkoľvek osobu vydávajúcu sa za sčítacieho komisára alebo za  asistenta sčítania v čase od 15.2. do 31.3.2021 nevpustili do svojich príbytkov.

Asistované sčítanie sa začne až po  1. 4. 2021 a potrvá najneskôr do 31. 10. 2021. Aj v tomto čase Vás môže navštíviť mobilný asistent iba na základe toho, že ste o asistované sčítanie sami požiadali telefonicky, inak nie. Zároveň sa každý mobilný asistent sčítania musí preukázať preukazom asistenta sčítania.  Presný dátum, kedy bude vo Vašom meste, obci asistované sčítanie a kedy Vás  môže mobilný asistent navštíviť bude včas oznámený.

Informácie týkajúce sa sčítania obyvateľov môžete získať každý deň v čase od 8:00 do 20:00 hod. na CALL CENTRE na telefónnom čísle +421  2  20  92  49  19.

Celý článok tu:https://www.zmos.sk/zmos-v-spolupraci-so-statistickym-uradom-sr-upozornuje-seniorov-na-opatrnost--oznam/mid/405616/.html#m_405616

Vytvorené: 22. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 22. 2. 2021 10:49