Navigácia

Obsah

Deň matiek- príhovor starostu obce

Typ: ostatné
Deň matiek- príhovor starostu obce

Bol som vtáča maličké,

túlil som sa k mamičke.

Keď som robil prvé krôčky,

držala ma vždy za rúčky.

Keď rozprávať učila ma,

prvé slovo bolo „mama“.

Keď sa mi nič nedarilo,

privinula si ma milo.

A keď som bol veľmi šťastný,

strapatila moje vlásky.

Pri nej som aj vyrástol,

vďaka nej dnes viem, kto som.

Už je zo mňa veľký chlap,

mám ťa mama veľmi rád.

 

Poznáme mnoho cudzích jazykov a mnoho cudzích slov ale slovo mama, je slovom, ktoré sa v cudzom jazyku učiť netreba. Mama je mama na celom svete. Iba mama je tým človekom, ktorý dokáže darovať to najcennejšie, ľudský život. Každé dieťa ma svoju mamu, aj každá mama má svoju mamu, a preto sme cez svoje mamy spojení do jednej veľkej ľudskej rodiny. A tak druhá májová nedeľa je každoročne celosvetovou príležitosťou pripomenúť si tento krásny sviatok - Deň matiek.

Kvet alebo malý darček môžeme dať svojej mame kedykoľvek, ale v deň jej sviatku je to predsa len slávnostnejšie. Deň matiek je príležitosťou poďakovať sa všetkým ženám, ktoré popri zamestnaní a domácich prácach dokážu dať najviac lásky a pozornosti deťom. Mama je človek, ktorého si väčšina z nás pamätá ako toho, kto nás mal na svete najradšej. Kto nás veľa naučil a vedel nežne pohladkať či rýchle utešiť. Na mamu sa dalo vždy spoľahnúť. A dnes je ten deň, keď deti mamičke oslavu stroja a šepcú: „Ľúbim ťa, mamička moja.“

Aj keď výchova detí si najmä zo strany matiek vyžaduje obrovské úsilie a veľký kus práce, výchova detí nie je prácou. Je poslaním! A preto mi dovoľte vzdať úctu všetkým matkám, ktoré v mene tohto poslania nezištne obetujú nielen svoj voľný čas, svoje tajné plány a ambície, ale ak by bolo nutné, aj svoje zdravie. Milé mamičky, babičky aj prababičky želám Vám pevné zdravie, radosť z detí, lásku vašich najbližších a tiež príjemne strávený dnešný sviatočný deň.


Vytvorené: 8. 5. 2022
Posledná aktualizácia: 8. 5. 2022 11:16
Autor: Správce Webu